mod_vvisit_counterTento mesiac19903
Utorok, 27 Jún 2017 15:40

Na návšteve u hasičov

Dňa 4. mája si hasiči na celom Slovensku pravidelne každý rok pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov. Keďže i my deťom pripomíname dôležitosť tohto náročného ale krásneho povolania, stalo sa u nás tradíciou, že v tomto období navštevujeme Hasičskú stanicu v Myjave.

Škôlkari na návšteve u hasičov Škôlkari na návšteve u hasičov Škôlkari na návšteve u hasičov

Počas tohtoročnej exkurzie v krátkej prezentácii mali deti možnosť lepšie spoznať prácu a poslanie hasičov, videli a vyskúšali si ozajstnú hasičskú výstroj, prilbu, skúsili ako pracovať s vysielačkou. Mali možnosť vidieť a chytiť si rôzne záchranárske náradie – hydraulické vyprosťovacie zariadenia, prezrieť si celý vozový park hasičského záchranného zboru. Vyskúšali si sedenie v hasičskom aute, na štvorkolke, videli improvizované hasenie. Táto exkurzia deti veľmi potešila a zároveň obohatila o nové poznatky a skúsenosti. Ďakujeme hasičom za príjemne strávené dopoludnie a želáme im, aby sa čo najmenej stretávali s hasením požiarov a nebezpečnými situáciami.

Lenka Bobeková

Aktualizované: Utorok, 27 Jún 2017 15:47