mod_vvisit_counterTento mesiac19893
Štvrtok, 10 December 2015 20:25

Tvorivé dielne

Dňa 5. novembra sa uskutočnilo  v našej materskej škole tvorivé popoludnie rodičov a detí pod názvom "Naj šarkan" spojené s ochutnávkou zdravých nátierok a jablkových koláčov. Nátierky pripravili pani kuchárky a jablkové koláče na ochutnávku mali zabezpečiť rodičia. Chceli sme ukázať, ako chutne a zdravo sa stravujú naše deti. Nakoľko tento školský rok máme v materskej škole  59 detí, a predpokladali sme, že účasť bude hojná, „až“ päť mamičiek obetovalo svoj čas, aby spoločne strávili chvíľu so svojou ratolesťou v MŠ.  Mamičky a ich malí pomocníci predviedli, že fantázii sa medze nekladú a zhotovili krásnych šarkanov, ktoré zdobili interiér MŠ. Šarkany boli okaté, iné zase usmiate a jablkové koláče, tie naozaj nemali chybu.

Tvorivé dielne Tvorivé dielne

Ale povedzme si úprimne, päť mamičiek z toľkých detí je naozaj málo. Spolupráca a komunikácia rodičov a učiteľov je veľmi dôležitá. Preto sa snažíme robiť aj takéto spoločné aktivity, počas ktorých majú rodičia väčšiu možnosť osobného rozhovoru s učiteľkou a zároveň môžu pozorovať i správanie svojho dieťaťa v kolektíve. Určite mi dajú za pravdu všetci zúčastnení, že to bolo veľmi príjemné popoludnie. Touto cestou sa im chcem poďakovať a teším sa na ďalšie spoločné akcie.