logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1231
mod_vvisit_counterVčera11226
mod_vvisit_counterTento týždeň1231
mod_vvisit_counterTento mesiac100000
mod_vvisit_counterVšetky2926279
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 24 Február 2016 20:05

Projekt Rozbehnisa.sk

V rámci predmetu podnikanie a rozvoja finančnej gramotnosti sa naša škola zapojila do projektu Rozbehnisa.sk. 18.februára som sa zúčastnila v Piešťanoch so žiačkami 9.ročníka Natáliou Mramúchovou a Monikou Myjavcovou workshopu na tému:

Ako začať podnikať bez peňazí /ako "holoritník" / alebo Rozbehnisa.sk

Je to projekt určený mladým ľuďom, ktorý jasným a zrozumiteľným spôsobom nšpiruje a učí mladých ľudí ako začať podnikať s minimálnymi prostriedkami. Ide hlavne o pochopenie prvých krokov v podnikaní, osvojení si základných pojmov a uvedenie podnikateľského nápadu do praxe.

Projekt ponúka Starter – je to súbor základných myšlienok pred rozbehnutím úspešného podnikania. Zároveň budeme mať k dispozícii aj e-learning k uvedeným kapitolám. Projekt a materiály z neho sa dajú využiť :

1/ ako pomôcka na predmete podnikanie

2/ ako prostriedok na rozvoj finančnej a podnikateľskej gramotnosti žiakov

V prípade záujmu sa žiaci môžu zapojiť do ďalšieho pokračovania projektu – účasti na tzv.podnikateľskom inkubátore a tvorbe vlastného podnikateľského projektu, ktorý môže byť podporený aj finančne.

Ako učiteľka predmetu podnikanie som veľmi rada, že máme možnosť pracovať so Startermi /nápadmi a návodmi na podnikanie/ a hlavne, že žiakom sa dá ukázať veľmi jednoduchou cestou, ktorá je zrozumiteľná pre všetkých /aj pre finančne pologramotných/ ako začať podnikať s minimálnymi prostriedkami. Odporúčam pre všetkých dospelých, nielen pre žiakov a študentov. Takže rozbehnime sa!

Ing.Borovská Adriana


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!