mod_vvisit_counterTento mesiac19733
Utorok, 27 Jún 2017 14:32

Deň Zeme

Bol 21. apríl a počasie charakteristické pre toto obdobie. V rannom kruhu sme si s deťmi pripomenuli významný deň, ktorý však tohto roku pripadol na sobotu. Bol to Deň Zeme. V materskej škole sme už počas celého týždňa realizovali  niekoľkoľko aktivít s environmentálnym zameraním. Prostredníctvom nich deti spoznávali našu Zem – kreslili, rozprávali o prírode, identifikovali zložky živej a neživej prírody, sadili liečivé bylinky, robili jednoduché pokusy, vyjadrovali svoj postoj ako sa k prírode správať, hrali sa ekohry, zdokonalili si svoje pracovné zručnosti. Vo štvrtok sme zobrali hrable a metly a vyčistili okolie školy.

Deň Zeme Deň Zeme Deň Zeme

Aktivity vyvrcholili v piatok. Ráno sme si triede lienok zhotovili z odpadového materiálu vláčik „Separáčik“. Ako už z názvu vyplýva na čo má vláčik slúžiť, tak sme jeho vagóniky farebne rozlíšili. Nezabudli sme ani na grafické označenie vagónov. Pritom sme sa učili báseň „Ekovláčik Separáčik a Separujem hravo“. Po desiatej nasledovala aktivita „Pomáhame prírode“. Prezliekli sme sa do športového oblečenia, zobrali vrece na odpadky, nasadili si rukavice a vybrali sa do blízkeho lesíka – Borinky. Časť lesíka sme spoločne vyčistili a nazbieraný odpad vytriedili do správnych nádob. Deti pracovali doslova ako usilovné lienky. Na záver nasledoval kvíz „Planétka vedomostií“, ktorý deti preveril, čo si zapamätali. Cieľom aktivít bolo rozvíjať environmentálne cítenie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu a tak zveľaďovať životné prostredie. Želáme si, aby naše okolie nebolo krásne vyčistené len v tento deň ale ostalo čisté po celý rok.

Lenka Bobeková

Aktualizované: Utorok, 27 Jún 2017 14:39