mod_vvisit_counterTento mesiac19801
Piatok, 21 December 2018 09:59

„Posledný dinosaurus“

Kde? Predsa v divadelnom predstavení divadla „Na hojdačke“, ktoré si mohli deti z našej materskej školy a žiaci 1.ročníka ZŠ pozrieť vo štvrtok 13.12.2018.

Posledný dinosaurus

Príbeh dinosaura Samka sa začínal jeho narodením v múzeu a postupným zisťovaním, že strážnik v múzeu nie je jeho otec ani žiadny príbuzný aj keď ho po vyliahnutí z vajíčka vychovával a veľa naučil. Napriek tomu sa rozhodol, že pôjde do sveta hľadať svojich príbuzných, svoju rodinu. Pri hľadaní Samko putoval celým svetom a prešiel všetky kontinenty. Deti tak s nim spoznali Afriku, Austráliu, Ameriku, Áziu, a aj chladnú Antarktídu a ich typické znaky. Nakoniec sa Samko po dlhom a neúspešnom putovaní vrátil naspäť do Európy, do múzea k strážnikovi, ktorý ho vychoval. Spolu s deťmi bol bohatší o nové poznatky o svete a o poznanie, že jeho miesto je tam, kde mu je dobre a kde ho majú radi a vôbec nezáleží na tom kto je, ale aký je aj keď je... dinosaurus. A pretože bol veľmi milý a šikovný stal novým strážcom vzácnych artefaktov v múzeu.