logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes522
mod_vvisit_counterVčera1470
mod_vvisit_counterTento týždeň1992
mod_vvisit_counterTento mesiac58871
mod_vvisit_counterVšetky2749817
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 17 November 2023 18:12

Dni materských škôl

Týždeň od 6.11.-10.11.2023 sa niesol v znamení osláv Dňa materských škôl, ktorý každoročne pripadá na 4.11. Tento deň je totiž dňom založenia prvej detskej opatrovne na Slovensku, ktorú v roku 1829 v Banskej Bystrici zriadila grófka Mária Terézia Brunswicková a je tiež dňom, kedy sa začala tvoriť didaktika MŠ. V tento deň materské školy intenzívnejšie prezentujú svoju činnosť a aktivitu na verejnosti. Na oslavu tohto sviatku sme mali naplánovaných viac aktivít, no pre veľkú chorobnosť detí sa nám niektoré z nich nepodarilo uskutočniť. Ale s tými, ktoré sa nám uskutočniť podarilo, sa s Vami radi podelíme.

Na začiatku týždňa deti spoznali vlajku Dňa MŠ, vypočuli si a spievali hymnu Dňa MŠ. Keďže o pár dní tu máme "Európsky deň cystickej fibrózy" a my sa každoročne zapájame do akcie s názvom "Deň slaných veterníkov", ktorá slúži na podporu ľudí s týmto ochorením, spolu s deťmi sme vyrábali farebné papierové vrtuľky ako symbol zdravého dychu. Pri tejto príležitosti sme utorkové dopoludnie strávili s detským divadlom "Mici a Mňau", ktoré sú hlavným organizátorom tejto milej a ušľachtilej akcie. V interaktívnom divadelnom predstavení plnom pesničiek a zábavy deti spolu s mačičkou Mňau odhaľovali tajomstvá jesene.

V stredu si precvičili jemnú motoriku a tiež trpezlivosť pri zhotovovaní obrázkov zo zažehľovacích korálok a príprave jednoduchej nepečenej maškrty z piškót, banánov a čokolády. Spoločne si na nej pochutnávali po úspešnom ukončení jednotlivých aktivít. Štvrtok patril detskej fantázii a kreativite, ktorú mohli deti uplatniť pri výzdobe svojho trička, na ktoré si mohli nakresliť fixkami obrázky a vzory podľa vlastnej fantázie. Mali tiež možnosť nakresliť niečo pekné na tričko aj svojmu kamarátovi. Svoje poznatky a nadobudnuté vedomosti uplatnili vo vedomostnom kvíze. A keďže všetko sa raz skončí, tak aj naša týždňová oslava Dňa MŠ sa skončila.

V piatok sme za zvukov hymny Dňa MŠ do daždivého a veterného počasia vypustili balónovú kyticu s vlastnoručne nakreslenými portrétmi a podpismi prítomných detí ako pozdrav pre všetky ostatné deti v materských školách na Slovensku.
Tento zaujímavými aktivitami nabitý týždeň nám bude pripomínať aj slniečko s usmiatymi smajlíkmi, ktoré deti zhotovovali priebežne počas celého týždňa a sú vyjadrením toho, ako sa v MŠ cítia a ako ju majú rady.

Na fotografiách môžete vidieť, že sme tento deň oslávili naozaj kreatívnym, tvorivým a zábavným spôsobom.

Dni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠDni MŠ

 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!