mod_vvisit_counterTento mesiac19835
Štvrtok, 15 Február 2018 07:34

Plavecký výcvik škôlkárov

Keďže jedným z cieľov ŠKVP je aj rozvíjať pohybové schopnosti a zručnosti detí ako súčasť zdravého životného štýlu, rozhodli sme sa  i v tomto školskom roku zrealizovať predplavecký výcvik 5 – 6 ročných detí. Výcvik prebiehal od 4.októbra 2017 do 2.novembra 2017 v a plavárni v Myjave pod vedení profesionálneho trénera plávania Bc. Branislava Kormaníka a plavčíčky  Mgr. Jany Gálikovej. Pedagogický dozor vykonávali p. uč Vrábelová a Bučeková. Cieľom výcviku bolo priblížiť deťom vodné prostredie, formou rôznych hier a cvičení, naučiť ich pohybovať sa vo vodnom prostredí bez zábran a strachu, rozvinúť u detí základné plavecké zručnosti.

Plavecký výcvik škôlkárov Plavecký výcvik škôlkárov

Počas 20 hodín sa deti oboznámili s vodou, spoznali rôzne plavecké pomôcky, učili sa zvládať základné plavecké zručnosti, učili sa základy plaveckého štýlu kraul. Na výcvik bolo prihlásených 16 detí, ukončilo ho 12 detí. Aj tie deti, ktoré zo začiatku prejavili  strach a obavu z vody, dokázali svoj strach prekonať čo ukázali pri potápaní, skákaní do vody z mostíka, počas plávania vo veľkom bazéne a spúšťaní sa na veľkej šmýkačke. Na poslednom výcvikovom dni boli deti odmenené za odvahu a disciplinované správanie a to „mokrým vysvedčením“ a sladkou odmenou. Deti sa rozlúčili s trénerkou sľubom, že bazén budú navštevovať naďalej pravidelne aj s rodičmi.

Aktualizované: Štvrtok, 15 Február 2018 07:42