mod_vvisit_counterTento mesiac19827
Piatok, 21 December 2018 10:10

„Dental Alarm“

Dental alarm
„Slniečko a mesiačik ma ľúbi,
ráno, poobede a večer si umývam zuby.
Mäkkou kefkou netlačím, zúbky jemne pohladím.
Malé krúžky z každej strany, zúbok je hneď usmievavý“.

V tomto školskom roku sme deti z materskej školy zapojili do osvetového programu „Dental Alarm“, ktorého cieľom je učiť deti starať sa o svoje zúbky správne, pravidelne a s radosťou. Program prebiehal v mesiacoch október – december. Deti sa zúčastnili štyroch školení, ktoré vykonávali študentky zubného lekárstva. Na prvom školení každé dieťa dostalo dve zubné kefky Curaprox,  pohárik a rôzne motivačné materiály. Deti sa učili správnu techniku čistenia zubov, ktorá bola vždy spojená  i s praktickou inštruktážou.

Dental alarm

Dozvedeli sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Počas druhého školenia deti nadobudli vedomosti o stavbe chrupu, zubov, spoznali akú úlohu majú v ústnej dutine ďasná, jazyk a pery. V treťom sa dozvedeli o súvislostiach medzi zubným plakom a zubným kazom a zároveň spoznali ako týmto ochoreniam predchádzať. Posledné bolo zamerané na správne stravovacie návyky.