logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes429
mod_vvisit_counterVčera1470
mod_vvisit_counterTento týždeň1899
mod_vvisit_counterTento mesiac58778
mod_vvisit_counterVšetky2749725
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 29 August 2019 10:54

Logo Nadácie VW Slovakia


V školskom roku 2018/2019 sa naša škola zapojila do grantového projektu Nadácie VW – Technika hrou od základných škôl.
Projekt prebiehal od septembra 2018 do júna 2019.

Poskytol odborné vzdelávacie semináre pre pani učiteľky primárneho vzdelávania a to p. učiteľky: Domiňákovú, Karlikovú a Pagáčovú. Nové poznatky zo seminárov sa následne zapracovali do vyučovacieho procesu. Žiaci na hodinách prírodovedy a pracovného vyučovania pracovali s pomôckami poskytnutými Nadáciou Volkswagen. Spoznávali nové formy a metódy vyučovania techniky hrou.

V praxi si mohli žiaci vyskúšať pokusy na rôznych pomôckach a spoločne s pani učiteľkami odpovedali na otázky: "Prečo žiarovka svieti? Ako fungujú prevody na bicykli? Priťahuje magnet všetky predmety?" Deťom sa takéto zábavné pokusy v edukačnom procese páčili. Jednoduchou hrou si osvojili nové vedomosti.

Pomôcky a metodický materiál poskytnutý škole sa bude naďalej využívať na skvalitnenie vyučovacieho procesu v našej škole. Škola z vlastných prostriedkov zakúpila ďalších 12 kusov stavebníc, aby všetci žiaci mohli počas vyučovacej hodiny skúmať, skúšať, overovať svoje zručnosti. Projekt metodicky a finančne podporila Nadácia Volkswagen Slovakia.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!