mod_vvisit_counterTento mesiac19644
Utorok, 01 Október 2019 07:00

Hravé čítanie

Cieľ: Rozvíjať čitateľskú gramotnosť v primárnom vzdelávaní.

Podporiť záujem mladších žiakov o čítanie kníh.

Hlavným cieľom krúžku je hravou formou podporiť záujem detí o čítanie, pomôcť získať správne čitateľské návyky, vzťah ku knihám a knižnici, naučiť ich čítať s porozumením a oboznamovať ich s vhodnou detskou literatúrou, spisovateľmi a ilustrátormi.

Práca v krúžku je tvorivá a pútavá, okrem čítania deti nacvičujú krátke dramatizácie rozprávok, venujú sa inscenovanému čítaniu, besedujú o knihe, pracujú s textom pomocou vlastne vyrobených pracovných listov a venujú sa ďalším aktivitám na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

V krúžku Hravé čítanie žiaci pracujú s textami od našich i zahraničných autorov.

Naše priority:

1. Snažíme sa využívať texty, ktoré sprostredkúvajú hlboký a pútavý príbeh i pekné ilustrácie.

2. Čítame nahlas našim najmenším.

3. Pravidelne diskutujeme o knihách.

4. Učíme sa porozumieť ilustráciám, tvoríme vlastné ilustrácie.

5. Využívame tvorivú dramatiku, učíme sa základom prednesu.

6. Spolupracujeme s Mestskou knižnicou v Piešťanoch.

7. Zapájame sa do Osmijankovej literárnej záhrady.

Vedúca krúžku: Ľubica Karliková

Žiaci 4. ročníka: Matej Mozolák, Matej Moravec, Adam Kovář, Sára Halašová, Adriana Fabianová, Šimon Lovecký, Michal Lančarič, Ľubomíra Ulmanová, Martin Firster, Roman Pagáč, Natália Sadloňová, Lenka Ďurcová a Patrik Macúch.

Krúžok Hravé čítanie