logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1972
mod_vvisit_counterVčera11226
mod_vvisit_counterTento týždeň1972
mod_vvisit_counterTento mesiac100000
mod_vvisit_counterVšetky2927020
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 07 Apríl 2021 13:33

Program ROPRATEM

Rada by som Vám dala do pozornosti program zameraný na ROzvoj PRAcovného TEMpa –ROPRATEM. Program vznikol v Českej republike na základe dlhoročnej praxe s deťmi s pomalým tempom práce. Teda tým deťom, ktoré nestíhajú tempu ostatných spolužiakov v triede, a u ktorých ich pomalé pracovné tempo negatívne ovplyvňuje ich školské výkony. Vhodný je aj pre deti a žiakov s poruchami koncentrácie pozornosti.

Pomalé pracovné tempo môže negatívne ovplyvňovať celkový školský výkon žiakov. Preto cieľom programu je najmä zrýchlenie pracovného tempa dieťaťa stimuláciou oslabených oblastí, podpora ich schopnosti riešiť zadané úlohy nielen čo najrýchlejšie, ale aj správne, bez chýb. Okrem tohto základného cieľa podporuje rozvoj viacerých oslabených poznávacích funkcií, schopnosť sústrediť sa a organizovať si prácu, pracovať s textom, podporuje rozvoj zrakového rozlišovania, intermodality a seriality, plošného a priestorového vnímania, rozvíja pamäť, logické myslenie. V neposlednom rade zlepšuje sebakontrolu žiaka cieleným nácvikom kontroly vlastnej práce.

Je určený deťom od 9 rokov. Samotný tréning trvá 95 dní, kedy žiak vypracováva denne úlohy, ktoré zaberú zhruba 15-20 minút času.Náročnosť jednotlivých úloh sa stupňuje. Žiak je vedený k tomu, aby si vytváral a používal pracovné stratégie, ktoré mu jednotlivé úlohy môžu zjednodušiť a urýchlia ich riešenie. Tento program je založený na spolupráci rodiča a dieťaťa, kedy rodič s dieťaťom pracuje pod metodickým vedením odborníka (psychológa či špeciálneho pedagóga). Ten urobí vstupné a výstupné vyšetrenie, ako aj priebežne kontroluje priebeh cvičení a pokroky dieťaťa.

Osvedcenie o absolvovaní


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!