mod_vvisit_counterTento mesiac19565
Utorok, 19 Október 2021 20:04

Čitateľská súťaž Formula 1

V druhom  ročníku sa od októbra 2021 rozbieha veľká Čitateľská súťaž Formula 1.  Každý žiak má pred sebou dlhú kľukatú cestu, no na jej konci je cieľ s krásnou vecnou odmenou. No povedzme si úprimne. Najväčšia odmena pre každého, kto dorazí do cieľa, bude plynulé čítanie s porozumením textu. Autíčko sa bude po trati posúva dopredu iba pomocou prečítanej knihy.

Pravidlá súťaže.

1.    Vyber si knihu vhodnú pre druháka. Rada poradí maminka, tatinko či pani učiteľka.
2.    Vždy, keď budeš mať chvíľku cez deň čas, čítaj NAHLAS knihu rodičom, starým rodičom, tete, ujovi, jednoducho každému dospelému, ktorý bude rád počúvať ako zvládaš čítanie.
3.    Dospelá osoba, ktorej si nahlas čítal, ti do zošitka na to určeného napíše, koľko strán si zvládol.
4.    Keď dočítaš celú knihu, šup-šup s ňou do školy pochváliť sa spolužiakom, ale hlavne pani učiteľke.
5.    Pani učiteľka ti posunie za každú NAHLAS prečítanú celú knihu autíčko bližšie k cieľu.

Súťaž Formula

Jedna dobrá rada.

NEVZDÁVAJ TO, ak ti čítanie zo začiatku pôjde pomaly.  Aj skvelí športovci museli najskôr veľa hodín trénovať, aby neskôr mohli byť úspešní.

Vaša druhácka pani učiteľka