mod_vvisit_counterTento mesiac19703
Piatok, 16 Október 2015 12:00

Milí čitatelia!

Vitajte na stránkach venovaných najmenším žiačikom našej školy. Na úvod by som sa rada predstavila. Volám sa Veronika Vydarená a tento školský rok (2015/2016) som sa stala triednou pani učiteľkou prváčikov. Učiť prvákov je veľká výzva. Vedela som, že na mňa bude v septembri pozerať 19 detí zo školských lavíc. Detí, ktoré budú zvedavo čakať, čo sa bude v tej našej triede diať. Mali by obsedieť v lavici, počúvať, pracovať podľa pokynov učiteľa, sledovať prácu na tabuli i v pracovných zošitoch.

Prevácke aktuality

Najskôr majú pracovať spoločne, neskôr samostatne a hlavne správne. Ale povedzme si otvorene. Naše deti nepracujú ako stroje. Sú to živé a jedinečné bytosti. Vedela som, že ak chcem mať triedu usilovných a snaživých žiakov, musím k tomu výrazne prispieť aj ja. No nemôžem zabudnúť ani na pomoc a spoluprácu rodičov. Veď hlavne im záleží na budúcnosti ich ratolestí.

Dosť bolo úvodných slov. Rada by som vám totiž na týchto stránkach predstavila, ako sa žije a funguje v prváckej triede v Krajnom. Jednoducho povedané, ak máte chuť a čas nazrieť do života žiakov v prváckej triede, máte jedinečnú šancu. Stačí len sledovať a čítať PRVÁ CKAKT UALITY.

A ešte posledná vec, milí čitatelia. Ak budete mať nejaký dobrý nápad na prácu s deťmi, dajte mi vedieť.

Nájdete ma v škole v Krajnom alebo na adrese stefikova at zskrajne.sk.

Za každú radu i inšpiráciu budem vďačná.

Mgr. Veronika Vydarená, tr.učiteľka