mod_vvisit_counterTento mesiac19557
Streda, 12 December 2018 13:12

Divadielko „Strašiak Tomáš“

Kde bolo tam bolo, bolo jedno kapustné pole, ktoré bolo domovom strašiaka Tomáša a jeho otca. Takto sa začal príbeh, ktorý mali možnosť vidieť deti z našej materskej školy vo štvrtok 11.10.2018. Milé  bábkové interaktívne predstavenie žilinského divadla „Na hojdačke“ deti zaujalo ihneď, ako sa zoznámili so strašiakom Tomášom. Spolu s Tomášom, ktorý chcel spoznať aj niečo iné ako len kapustné pole sa deti pustili na cestu do mesta, kde stretli uja policajta, s ktorým si zopakovali základné pravidlá správania sa na ulici. Pani učiteľka v škole do ktorej zaviedol policajt Tomáša, aby sa učil vyskúšala deti  z počítania. Po úteku zo školy stretol Tomáš kominára, ktorý mu prostredníctvom pesničky predstavil svoje a aj iné povolania. Po rozlúčke s kominárom sa však Tomáš v meste stratil a nevedel, ako ďalej. Zložil sa pri popolnici, v ktorej sa schovávala tajomná bytosť, ktorá sa však Tomášovi nechcela ukázať. Bola to vyhodená bábika Terezka.

Divadielko Divadielko

Bála sa Tomášovi ukázať, pretože si myslela, že je škaredá a špinavá a Tomáš sa s ňou nebude chcieť baviť. Stali sa z nich kamaráti a Terezka mu vyrozprávala svoj príbeh o tom, kde bývala predtým ako ju Alenka hodila do koša. Nakoniec sa na naliehanie vrany Doroty rozhodol Tomáš vrátiť domov a pozval bábiku Terezku, aby išla spolu s ním. Terezka s radosťou odišla s Tomášom za jeho otcom na kapustné pole a ostali tam bývať všetci traja spoločne. Krásny príbeh o hľadaní, poznávaní, nachádzaní, priateľstve... doplnený pesničkami a hudobným sprievodom zanechal v detských očkách radosť a v srdiečkach dobro.