mod_vvisit_counterTento mesiac19699
Operačný program: Ľudské zdroje
Kód výzvy: OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01
Prioritná os: 1
Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov
Financovanie projektu: Európsky sociálny fond, štátny rozpočet a spoluúčasť prijímateľa
Dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 36 mesiacov
Spustenie realizácie projektu: 02/2018
Rozpočet projektu: 82 980,00 eur
Z toho: 78 831,00 eur Európsky sociálny fond a ŠR

Problematika a charakteristika projektu:

Projekt je zameraný na utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie rovnakého prístupu ku vzdelaniu a zlepšeniu školských výsledkov žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Riešenie aktuálnych problémov vzdelávania formou integrácie a inklúzie nie je možné bez pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí sú neoddeliteľnou, až nutnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na uspokojovanie individuálnych potrieb každého dieťaťa v rámci vzdelávania a výchovy.

Cieľom tohto projektu je vytvorenie optimálnych podmienok pre každého žiaka základnej školy a nastavenie takých podmienok v procese vzdelávania, ktoré umožnia nasýtenie sociálnych, výchovných, emocionálnych, resp. individuálnych potrieb našich žiakov. Naším zámerom je prispieť v maximálnej možnej miere k rozširovaniu vplyvu inklúzie, dosahovaniu rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu pre všetkých žiakov, zlepšovaniu výsledkov a kompetencií našich žiakov a predovšetkým Vašich detí.

Náš odborný a pedagogický tím, ktorý tvorí špeciálny pedagóg a jeden asistent učiteľa sa venujú adaptácii žiakov, podpore prekonávania ich individuálnych bariér, mentoringu, diagnostike, poradenstvu a systematickej práci so žiakmi, ktorí sú cieľovou skupinou projektu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Viac informácií o projektových podporách ESF nájdete na  www.esf.gov.sk alebo www.minedu.sk

Logo k projektu Inkluzívne vzdelávanie

Aktualizované: Štvrtok, 05 Apríl 2018 19:18