mod_vvisit_counterTento mesiac19766
Streda, 14 Február 2018 14:00

Beseda s poľovníčkou

Zima je ročným obdobím, kedy sa viac ako inokedy staráme o zvieratá v lese. O tejto zaujímavej a krásnej práci nám dňa 22.1.2018 prišla do materskej školy porozprávať poľovníčka Radka O. z Jablonky a priviedla so sebou aj svojho krásneho poľovníckeho psíka Oru.

Beseda detí MŠ s poľovníčkou
Vstup do fotogalérieTU

Teta Radka nám rozprávala, prečo sa rozhodla venovať takejto záľube, čo je povinnosťou poľovníkov, ako sa starajú o zver a čím prikrmujú poľovníci lesnú zver v zime. Priniesla deťom ukázať rôzne trofeje ako sú rožky, parohy aj kožušiny zo zvierat. Deti veľmi pekne odpovedali na rôzne otázky a vedeli, že kožušinka patrila líške, pierka bažantovi a malé rožky srnčekovi.

Beseda detí MŠ s poľovníčkou

Dozvedeli sme sa, že práve vďaka starostlivosti o zvieratá môžu poľovníci v lese poľovať, to je ich odmena. Fenka menom ORA po celý čas pokojne oddychovala pri deťoch, aj napriek tomu, že boli občas trocha hlučné. Predviedla im, ako pekne reaguje na povely, hoci je len zviera. Hodinka ubehla ako voda a aj napriek tomu, že rozprávanie bolo zaujímavé a pútavé, museli sme sa s Radkou a jej Orou rozlúčiť.

Aktualizované: Streda, 14 Február 2018 14:36