mod_vvisit_counterTento mesiac19657
Utorok, 27 Jún 2017 17:32

Plavecký výcvik detí materskej školy.

Keďže jedným z cieľov ŠKVP je aj rozvíjať pohybové schopnosti a zručnosti detí ako súčasť zdravého životného štýlu, rozhodli sme sa v tomto školskom roku zrealizovať predplavecký výcvik 5 – 6 ročných detí. Výcvik prebiehal od 10.10.2016 – 9.11.2016 v plavárni v Myjave pod vedením profesionálneho trénera plávania Bc. Branislava Kormaníka a plavčíčkyMgr. Janky Gálikovej. Pedagogický dozor vykonávali učiteľky Danica Bučeková a Ida Vrábelová. Cieľom prípravy bolo priblížiť deťom vodné prostredie, formou rôznych hier a cvičení ich naučiť bezpečne, bez strachu a zábran pohybovať sa vo vode, rozvinúť u detí základné plavecké zručnosti.

Plavecký výcvik detí MŠ Plavecký výcvik detí MŠ

Počas 20 hodín sa deti oboznamovali s vodou, spoznali rôzne plavecké pomôcky, učili sa zvládať základné plavecké zručnosti – ponorenie, splývanie, skákanie do vody, správne dýchanie, orientácia pod hladinou, lovenie z dna, osvojovali si základné plavecké pohyby horných aj dolných končatín, učili sa základy správnej techniky plaveckého štýlu - kraul. Z prihlásených 19 detí 15 najodvážnejších výcvik šťastne ukončilo.

Plavecký výcvik detí MŠ Plavecký výcvik detí MŠ

Deti prejavovali nebojácnosť, odvahu pri potápaní, skákaní do vody z mostíka i pri plávaní vo veľkom bazéne. Posledný deň všetci obdržali „Mokré vysvedčenie“ za odvahu a aktivity vo vode a malú odmenu za disciplinované správanie počas pobytu na plavárni. Deti sa s trénermi rozlúčili pokrikom „ Plavárni ahoj, vode a plávaniu zdar“.

Danica Bučeková

Aktualizované: Utorok, 27 Jún 2017 17:44