logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes283
mod_vvisit_counterVčera923
mod_vvisit_counterTento týždeň283
mod_vvisit_counterTento mesiac33452
mod_vvisit_counterVšetky2607590
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 14 Február 2024 16:45

PYTAGORIÁDA

V dňoch 12. – 13. 12. 2023 sa konal 45. ročník školského kola Pytagoriády (pre žiakov 3. - 8. ročníka). Žiaci mali v priebehu 60 minút vyriešiť 15 úloh. Aby sa stal žiak úspešným riešiteľom, musel správne vyriešiť minimálne 10 úloh. Okrem toho sa dali body získať za ušetrené minúty – za každé 4 minúty žiak získal 1 bod. A tu je zoznam našich úspešných riešiteľov a body, ktoré získali (počet správne vyriešených príkladov + body za ušetrené minúty):

3. ročník       4. ročník
Meno a priezvisko Počet bodov  Meno a priezvisko Počet bodov 
Dominika Valášková 15+11 Adam Pyšný  13+9
Karin Remiašová 15+10  Jakub Kolník  13+5
Šimon Martinák 14+11 Martin Pagáč 10+8
Jakub Lacho 14+ 9 Emily Morihladková 11+4
Lujza Očkajáková 14+ 9 Jakub Ján Nosko 11+3
Juliana Halašová 13+ 9  
5. ročník       6. ročník
Meno a priezvisko Počet bodov  Meno a priezvisko Počet bodov 
Lucia Lančaričová 13+6 Tomáš Lančarič  12+6
Matej Schoeller  12+6 Šk. kolo Pytagpriády

Eliška Illová 12+5
Patrik Pilát 12+2

Dve žiačky – Dominika ValáškováKarin Remiášová - obidve z 3. triedy - dokázali vyriešiť správne všetkých 15 úloh. Dominika Valášková  získala zároveň najviac bodov (26), čím sa stala najúspešnejšou riešiteľkou z našej školy.

Okresné kolá Pytagoriády sa uskutočnia 9. a 10. 4. 2024 v Myjave.


 
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 13 Február 2024 23:09

,,Fašángy sa kráta, už sa
nenavráta,
staré diefky plačú, že sa nevyskáču!"

Takouto milou rečňovankou nás dňa 7.2.2024 privítali na Gazdovskom dvore v Turej Lúke. Milé tety v tradičných ľudových krojoch nám priblížili význam fašiangového obdobia.Toto povianočné obdobie bolo plné zábavy, hojnosti, smiechu, veselíc a plesov. Ľudia sa prezliekali do masiek zvierat a rôznych bytostí a verili ,že im prinesú silu a hojnosť. Stretávali sa pri páračkách a zabíjačkách , kde bolo okrem vykonanej práce aj veľa zábavy a spevu.

Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...Fašangy sa kráta...

Toto niekoľkotýždňové obdobie sa končilo POCHOVÁVANÍM BASY, čo znamenalo, že sa odložili všetky hudobné nástroje a nastalo obdobie pôstu, ktoré trvalo 40 dní až do Veľkej noci.

Aj naše - vaše deti v tradičných maskách vytvorili fašiangový sprievod a za spevu piesne Fašiangy Turice sa presunuli ku gazdinej, ktorá ich krásny spev odmenila sladkými šiškami a bylinkovým čajom. S úsmevom na perách sme sa rozlúčili s prísľubom , že sa na toto krásne miesto plné tradícií určite vrátime.

Michaličková


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 02 Február 2024 16:58

Zavítal k nám Zahrajko!

Naša fašiangová zábava pokračuje ďalej...
Dňa 24.1.sme našim deťom pripravili príjemné prekvapenie a pozvali do našej MŠ Zahrajka-Richarda Čanakyho.Tomuto skvelému zabávačovi zo Spievankova to s najmenším publikom skvelo ladí, stačila mu jeho gitara a plné vrece drobností ako žaba Gaba, stonožka Rafaela, tablet, ovocné hudobné nástroje, bubon, sova Múdra....

Vystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie ZahrajkaVystúpenie Zahrajka

Nemal žiadny problém zaujať deti, veď pri veselej hudbe a možnosti tancovať, spievať, tlieskať sa žiadne z detí nenudilo.Piesne boli deťom dobre známe a pre mnohých doposiaľ Zahrajko iba z televíznej obrazovky sa odrazu objavil v živom vydaní.

Koncert si užili všetci- od najmladšieho maláčika až po našich najstarších takmer školákov a tiež žiaci 1.a 2. ročníka.
Deti sa so Zahrajkom rozlúčili s očami plnými šťastia a radosti z toho, že sa s ním mohli stretnúť a domov odchádzali s úsmevom na perách a pohmkávaním obľúbených spievankovských pesničiek.

Šulovská


 
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 01 Február 2024 22:11

Fašiangy v materskej škole

Fašiangové obdobie je obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy a podľa ľudových tradícií je obdobím zábav, karnevalov, zabíjačiek a hodovania. A takou menšou zábavou bolo pre deti i vystúpenie speváka a muzikanta Viktora, ktorého sa zúčastnili v utorok 23.1.2024 v Školskom klube detí Bzučo v ZŠ.

Fašiangy v MŠFašiangy v MŠFašiangy v MŠFašiangy v MŠ

V interaktívnom vystúpení s hudbou, veselými a poučnými pesničkami si deti zacvičili veselú rozcvičku, hlasmi i ukazovaním napodobňovali rôzne remeselnícke náradia, zopakovali si základné farby a všetko, čo s nimi kreslia, učili sa hovoriť krátke slovné spojenie viacerými jazykmi a spolu so školákmi vytvorili krásne zladený spevácky zbor.

A keďže fašiangové obdobie ešte nekončí, tak ani naše zabávanie sa nekončí, ale pokračuje. Ale o tom až nabudúce...

Vrábelová


 
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 08 December 2023 17:03

Mikulášsky deň

Ani sme sa nenazdali a blíži sa koniec roka. December, posledný mesiac v roku a pre mnohých z nás azda najkrajší, pretože očakávame príchod Mikuláša, tešíme sa na najkrajšie sviatky roka Vianoce. Ako to už zvykom býva, aj naša škola sa teší na príchod Mikuláša, ktorý spolu s anjelom a čertom zavítal do našej školy i tento rok. Priniesol deťom listy, na ktoré mu mohli nakresliť a napísať svoje priania a túžby a on ich spolu so svojimi pomocníkmi zaniesol do vianočnej pošty.

Mikulášsky deň v našej škole začal už v dopoludňajších hodinách, pretože ako každý rok sa na školskom ihrisku koná futbalový turnaj. Zúčastnilo sa päť futbalových družstiev pod vedením rozhodcov p .uč. Andreja Škodáčka a p. uč. Jozefa Jaroša. Účastníci zápasov hrali ako horúce strely, pretože bojovali o prvenstvo. Poradie družstiev skončilo nasledovne:

1.miesto: Vaďovce
2.miesto: ST. Turá dorast 1
3.miesto: Hrašné
4. miesto: Krajné
5. miesto: St. Turá dorast 2

O 12-stej hodine sa otvorili dvere školy a začali prichádzať deti s rodičmi, starými rodičmi, kde ich pri rozsvietenom stromčeku čakal Mikuláš s anjelom a čertom. V triedach hrali vianočné piesne a všade vládla predvianočná atmosféra. Deti si mohli v tvorivých dielňach vyrobiť vianočné ozdoby, anjelov, sobov, snehuliakov, mohli si upiecť slané, či sladké oblátky a s chuťou si na nich pochrumkať. V keramickej dielni, na ktorú sa všetci tešili si mohli z hliny vyrobiť anjelov, zvončeky, vločky, či svietniky. V kuchynke si deti piekli a ozdobovali chutné mäkké, voňavé medovníčky, ktoré skončili v ich bruškách.

Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023Mikulášsky deň 2023

Časovo najdlhšia účasť bola pri pletení košíkov z pedigu, v dielni u pána včelára si deti pochutnávali na sladučkom medíku a vyrábaní včielok. Nechýbala ani trampolína , kde deti vyskákali svoju energiu a spotení ako myšky pokračovali po Mikulášskej ceste dielňami. Vôňa kapustnice, či vareného punču sa šírila po celej škole a vôňa medovníčkov lákala našich návštevníkov prejsť Mikulášske dielne a cestu niekoľkokrát. Mikulášsky deň sa skončil podľa našich očakávaní a predstáv.

Zúčastnilo sa ho veľa našich detí a rodičov, ale i detí a ľudí zo širokého okolia. Tešilo nás vidieť úsmevy na tvárach detí a dospelých, veľmi nás potešili ľudia zo širokého okolia, ktorým sa naša škola veľmi páčila a tieto slová obdivu a vďaky nám dávajú nádej, že podujatia, ktoré organizujeme majú zmysel, ľuďom sa to páči a naša škola rozdáva úsmev a radosť, napredovanie a vďaka tomu navštevujú našu školu deti zo širokého okolia. Chceme, aby sa dobré veci a podujatia zachovávali aj naďalej, aby naša škola a žiaci boli hrdí na to, že aj škola na dedine dokáže veľa.

Touto cestou ďakujeme všetkým zamestnancom a priateľom školy, ktorí sa podieľali pri organizovaní Mikulášskeho dňa. Zároveň touto Mikulášskou cestou prajeme všetkým krásne Vianoce, aby ste si pod vianočným stromčekom našli darčeky plné lásky, pokoja, vzájomného porozumenia a rodinnej pohody.


 
Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!