Pondelok, 13 Apríl 2015 19:11

Podnikanie v agroturistike

Teória by mala byť vždy spojená s praxou. Táto zásada by mala byť samozrejmá pri vyučovaní každého predmetu.

Do našej školy sme pozvali pána Ing.Vojtecha Tĺčika a riaditeľku Agropenziónu Adam, aby ôsmakom a deviatakom povedali, ako v praxi funguje agroturistika na Slovensku. Realizovaním prednášky sme hneď splnili 2 úlohy:
 -žiaci mali možnosť spoznať a počuť odborníkov z praxe v rámci predmetu Podnikanie
 -v rámci projektu Osobnosti školákom mali možnosť zoznámiť sa s pánom Ing.Vojtechom Tĺčikom

Pán Ing.Vojtech Tĺčik dlhé roky pôsobil v poľnohospodárstve, ku ktorému má aj v súčasnosti hlboký vzťah. Jeho slová o budúcnosti poľnohospodárstva u nás zhmotnil založením Agropenziónu Adam na Podkylave, ktorý je príkladom podnikania v agroturistike na Slovensku. V spolupráci s ďalšími agropenziónmi v Myjavskom kraji umožňuje návštevníkom spoznávať krásnu tunajšiu prírodu,miestne zvyky a kultúru.

V agropenzióne vybudoval niekoľko kongresových hál, pričom návštevníci školení, obchodných stretnutí a seminárov využívajú mnohé doplnkové služby, ktoré Agropenzión Adam ponúka. Je to jazda na koňoch, wellness, streľba, turistika. Zároveň Agropenzión poskytuje vo svojej reštaurácii jedlá, ktoré pripravil z bioproduktov vypestovaných na vlastnej farme.

Pán Ing.Tĺčik nám predstavil aj budúcnosť farmy a Agropenziónu Adam rozšírenú o výrobu sušeného ovocia a  rekonštrukcie chatiek na celoročný pobyt.

Žiaci mali veľa otázok, na ktoré dostali odpovede spolu so zaujímavým materiálom. Dohodli sme si ďalšie stretnutie na farme, kde to všetko ôsmaci a deviataci uvidia v prevádzke.

Ďakujeme v mene školy Ing.Vojtechovi Tĺčikovi a Miroslave Lackovej za ochotu prísť za žiakmi, odbornú prednášku a čas. Všetci sme videli, že agroturistika má v Krajnom perspektívu a zároveň sme videli fungovanie rodinnej firmy, ktorá je ukážkou krásnej spolupráce generácií v rodine.

Ing.Borovská Adriana