mod_vvisit_counterTento mesiac41915
Streda, 26 Apríl 2017 19:05

Patrick Ness:
My ostatní tu len tak žijeme

Patrick Ness: My ostatní tu len tak žijeme

Kniha je o 17-ročnom Michaelovi, ktorý chce len zmaturovať, ísť na maturitný ples a konečne pozvať Hennu na rande. Ale v meste sa zase začali diať divné veci okolo nezávislákov. Nezávisláci sú decká, ktoré sa čudne správajú, chodia čudne oblečení a skoro všetci sa volajú Dylan alebo Finn. Nezávisláci zomierajú a ľudia vyhlasujú, že sú to samovraždy alebo nehody. Lenže Mikey a jeho priatelia vedia, že je v tom viac. Raz išiel Mikey s Hennou v aute, keď do nich zrazu narazil jeleň. O niekoľko dní  išiel Mikey okolo a chcel si zobrať telefón z nabúraného auta. Zrazu mŕtvy jeleň ožil a vyliezol z auta. Divné bolo aj to, že mu svietili oči na modro. Také oči už videl. Najprv si mysleli, že ide zase o útok upírov. Ale mýlili sa. Zistili, že ide o kráľovnú, ktorá chce obsadiť planétu. Podarí sa to niekomu zastaviť? A dá sa to vôbec?

Klára Gablechová

backNaspäť