Pondelok, 05 November 2018 13:33

Rick Riordan: Magnus Chase a bohovia Asgardu
Prastarý meč

Rick Riordan: Magnus Chase a bohovia Asgardu Prastarý meč

Autor tejto knižky Rick Riordan sa rozhodol nahliadnuť do vikingskej mytológie, kde sa nachádza aj mýtická postava Thor. Rick Riordan píše knižky aj z gréckej mytológie, ako napríklad Percy Jackson, Bohovia Olympu a Apolónov pád.

Ked mal Magnus Chase 14 rokov, za nečakaných udalostí mu zomrela mama.
Teraz spáva pod mostom so svojimi priateľmi Blitzom a Heartom. Keď dovŕši 16 rokov, jeho život sa úplne zmení. Odrazu, ked zatvorí a otvorí svoje oči, ocitne sa nad priepasťou medzi životom a smrťou. Tam ho drží v náruči lietajúce dievča s menom Samirah, ktoré tvrdí, že cestujú do Valhaly.Vo Valhale Magnus zistí tajomstvá o svojom záhadnom otcovi, ktorého nikdy nepoznal a o svojej aj maminej smrti.Tiež zistí, že staroveké zlo sa prebúdza a snaží sa oslobodiť. Problém je však v tom, že zlo k tomu potrebuje meč Magnusovho otca. V hre však nie je len osud jedného sveta, ale rovno všetkých deviatich!

Samuel Halaš, 5. ročník

backNaspäť