Pondelok, 05 November 2018 13:23

Allen Zadoff: Chlapec Nikto

Chlapec Nikto je kniha o chlapcovi z bohatšej rodiny. Jeho otec bol chemik a právnik a cestoval po svete. On prežíval úplne normálny život ako všetci ostatní. Teda až do dvanástich rokov. Vtedy do jeho triedy prišiel nový spolužiak menom Mike. Skamarátil sa s ním a veľmi dobre si vychádzali.  Až do dňa, kedy mu zavolali, že má hneď prísť domov. Doma uvidel Mika za jedálenským stolom. Mike mu rozprával, ako dobre, že sa skamarátili.  Ale v strede rozhovoru ho pichol  perom a omráčil ho. Keď sa zobudil, bol v hotelovej miestnosti, ktorá bola zatvorená.
Mal na výber -  stať sa členom ''Programu'', v ktorom bol aj Mike, alebo zomrieť. On povedal, že chce zomrieť, ale to hovorili všetci, takže ho nechali nažive a pridal sa k ním.

Čo ďalšie prežil a koho zabil, sa môžete dozvedieť v knihe Chlapec Nikto .

Adam Lacko, 8. ročník

backNaspäť