Pondelok, 10 Jún 2019 20:08

Martin Vopěnka:
Spiace mesto

Martin Vopěnka: Spiace mesto

Tento príbeh je o Krištofovi, Samuelovi, Eme a Kristíne. Boli to súrodenci. Keď v jedno ráno vstali, zistili, že ich rodičia ešte spia a nebolo ich možné zobudiť. Následne počuli v rádiu, že podobne je to so všetkými rodičmi v meste. Zobudili sa iba deti a bezdetní ľudia. Tak sa museli súrodenci postarať sami o seba, čo nebolo vôbec jednoduché. Museli si zháňať potraviny, míňali sa im peniaze... V meste im na každom kroku hrozilo nebezpečenstvo. Stretli veľa zlých ľudí, ktorí im chceli ublížiť, okradnúť ich. Raz sa im jeden pán ponúkol, že Samka zoberie do školy. Ale Samko do školy neprišiel a súrodenci po ňom začali pátrať. Zistili, že ho zverili obchodníkovi s deťmi.
Ak chcete vedieť, či ho súrodenci nájdu, a či sa ich rodičia prebudia zo záhadného spánku, prečítajte si túto dobrodružnú fantasy knihu.

Benjamín Kollár, 8.ročník

backNaspäť