Pondelok, 10 Jún 2019 20:04

Július Belan:
Prihraj, Carlos!

Július Belan: Prihraj, Carlos!

Kniha hovorí o každodennom živote jedenásťročného chlapca Carlosa. Žije v malom uruguajskom mestečku, ktoré sa nachádza pri mori. Má malého dvojročného brata. Ten je ťažko chorý a lieky stoja veľmi veľa peňazí. Preto sa Carlos rozhodne chodiť na brigádu do baru, ktorý sa volá U jednookého žraloka. Jeho otec pracuje ako rybár a mama je na materskej. Carlos priam miluje futbal, je v ňom veľmi dobrý. Jeho život sa zmení, keď do mestečka príde majiteľ futbalovej akadémie a ponúkne mu v nej miesto. A tak sa začne Carlosov veľký futbalový sen. Nie je to zo začiatku ľahké, ale blížia sa majstrovstvá sveta. Kto by ich nechcel zažiť?

Nikolas Kováčik, 5. ročník

backNaspäť