Nedeľa, 10 Marec 2019 20:38

David Walliams: Babka gaunerka

Benovi rodičia chodievali každý piatok na Let's Dance, preto musel Ben chodievať na stráženie k babke. Spočiatku ju nemal rád, pretože babka bola pre neho nudná. Stále jedla iba kapustu, kapustníky, kapustové čokolády a za každým krokom si prdla, čo smrdelo ako zhnitá kapusta. Rada hrala scrabble, ktoré Ben nenávidel.
Jedného dňa ho predavač Raj presviedčal, že každá babka má svoje tajomstvá a inak tomu nebolo ani v prípade jeho babky. Ďalší piatok otec Benovi oznámil, že k babke nemôže ísť, lebo sa niekde chystá. Bena veľmi zaujímalo, kam by len mohla ísť, keďže zväčša nikam nechodila, preto sa ju rozhodol sledovať. Zistil zaujímavú vec. Videl babku celú v čiernom na invalidnom vozíku, ako sa chystala vylúpiť klenotníctvo. Ben ju chcel zastaviť, ale už bolo neskoro. Po návrate mu babka vyzradila veľké tajomstvo. Pri konci knihy sa vzťah Bena k babke zmenil.
Kniha bola pre mňa zaujímavá, dobrodružná, vtipná. Obsahovala aj pomerne veľa ilustrácií, čo sa mi tiež páčilo.
Rád by som si prečítal podobné knihy tohto autora s vtipnými názvami, ako napríklad Chalan v sukni, či Pán Smraďoch.

Tobias Šagát, 5. ročník

backNaspäť