Pondelok, 14 Január 2019 22:24

Richelle Mead: Diamantový dvor

Táto kniha je o slečne menom Adelaide, ktorá sa musela vydávať za slúžku. Jedného dňa chodil po mestách, dedinách a osadách pán Cedric, ktorý vyberal slečny na Diamantový dvor. Diamantový dvor bol miestom, na ktorom učili chudobnejšie dievčatá všetky veci, ktoré museli vedieť aj panovníčky.  Po čase im našli aj manžela, s ktorým mali žiť. Adelaide na ten Diamantový dvor nechcela ísť. Jej pani jej dala drahé šperky a povedala, nech ich predá a ide ku svojej rodine. Prišiel však Cedric, aby Adelaide odviedol na Diamantový dvor. Keď boli dievčatá na Diamantovom dvore, boli rozdelené do izieb. Adelaide bola na izbe s Mirou a Tamsin. Začali sa učiť tancovať, variť a šiť. Neskôr sa učili ďalšie veci. Adelaide to moc nešlo, keďže to nikdy nerobila. Jedného dňa pozvali ich rodiny na Diamantový dvor, ale za Adelaide nikto neprišiel. Po chvíli ju niekto oslovil. Kto to bol a či sa vydala za toho správneho muža, sa dozviete v tejto knihe.

Viktória Mramúchová, 8. ročník

backNaspäť