Pondelok, 14 Január 2019 21:59

Nicolas Vanier: Bella a Sebastián

Nicolas Vanier: Bella a Sebastian

Príbeh sa odohráva v dedine v Alpách počas 2. svetovej vojny. Hlavný hrdina je chlapec Sebastián, ktorý je sirota. Vychováva ho starec Cézar. Po horách sa túla pes, ktorého nazývajú Beštia. Celá dedina si myslí, že drhne ovce. Usporiadajú preto lov na Beštiu a chcú ju zastreliť. Sebastián sa s Beštiou stretáva v horách a skamarátia sa. Dáva jej meno Bella. O ich kamarátstve nikto nevie. Dedinčania Bellu počas lovu postrelili. Sebastián musel zavolať svojho priateľa lekára, ktorý Belle pomohol. Lekár potajomky prevádzal Židov cez hory a schovával ich pred vojakmi v jaskyni. Počas jednej noci začul doktor bľačať ovce, na ktoré zaútočili vlci. Chcel ich zachrániť a poranil si nohu. Bella mu pomohla a odviedla ho za Cézarom. Cézar a doktor zistili, že Bella nie je beštia. Keďže doktor bol ranený, cez hory musela Židov previesť Angelina. Bola to pekárka a tiež sa starala o Sebastiána. Do Angeliny bol zaľúbený aj nemecký poručík. S rodinou utečencov sa na pochod cez hory vydali s Angelinou aj Bella a Sebastián. Počas celej cesty ich prenasledovali nemeckí vojaci, strhla sa lavína a zúrila snehová búrka.

Podarilo sa im prejsť cez hory? Prečítajte si knihu a dozviete sa.

Eliška Krišková, 5. ročník

backNaspäť