Utorok, 22 Október 2024 15:57

Poďakovanie za pomoc a spoluprácu pri budovaní záhrady v škole

Úprimné poďakovanie za realizáciu projektu Experimentálna ovocno-zeleninová záhrada patrí všetkým rodičom, ich deťom, zamestnancom a priateľom školy, ktorí si v stredu 16.10.2024 poobede našli čas a pomohli pri zakladaní záhrady.

Čo sa nám všetko podarilo?

1. Zmontovať vyvýšené záhony.
2. Vyplniť ich potrebným mulčom a hlinou.
3. Zasadiť bylinky.
4. Vyčistiť priestor pre kvety a kríky.
5. Vysadiť kvetinové záhony, maliny, ríbezle i egreše.
6. Vytvoriť oporu pre hrozno.
7. Umiestniť dve nádoby na dažďovú vodu.

Nechýbalo malé občerstvenie, ktoré zabezpečili nielen organizátori akcie, ale i maminka pani Turanovičová. Poďakovanie patrí aj pánovi Michalidesovi, ktorý nám daroval štrk aj potrebný materiál na osadenie nádob na vodu. Pánovi Hollošovi, ktorý na uľahčenie práce zabezpečil malý bager na vlastné náklady. Pri založení záhradky sme spolupracovali aj s obecnými službami obce Krajné, ktoré nám doviezli materiál na výsadbu z Moravského Lieskového. Pani Ábelovej, ktorá zodpovedne vybrala všetky kvety určené na výsadbu.

PoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovaniePoďakovanie

Financie na projekt sme získali z grantovému programu Zelené oči a súčasne projekt spolufinancuje aj Základná škola s materskou školou Krajné. Hlavným cieľom je v nasledujúcich rokoch záhradku udržať a úspešne využívať na výchovno-vzdelávacie účely pre naše deti a širokú verejnosť.

Poďakovanie Poďakovanie

Verím, že spolupráca s verejnosťou bude úspešne pokračovať. Už počas brigády boli rodičia ochotní z vlastnej záhradky darovať sadenice kvetín a rôznych rastlín. V jarnom období tak spokojne môžeme pokračovať vo výsadbe.

Zo srdca všetkým ďakujeme.

P. uč. Vydarená