Pondelok, 20 November 2017 08:16

Jules Verne: Cesta okolo sveta
za osemdesiat dní

Jules Verne: Cesta okolo sveta za osemdesiat dní

Kniha rozpráva príbeh o anglickom gentlemanovi žijúcom v Londýne – Philiasovi Fogovi, ktorý sa kvôli stávke, ale hlavne kvôli otázke cti, snaží precestovať svet za osemdesiat dní. Počas cesty bohužiaľ zažíva mnoho nepríjemností, ale nájde aj svoju životnú lásku , ktorú si po návrate do domoviny aj vezme za ženu.
Z knihy mám dobrý pocit, bola pre mňa veľmi zaujímavá . Je to dobrodružná kniha a nejedného čitateľa zaujme, ako svojím obsahom, tak určite aj tým, že je veľmi zaujímavo písaná, o čom vypovedá už meno autora.

Jakub Hladík, 9. roč.

backNaspäť