Nedeľa, 19 November 2017 22:56

Francesca Simon: Grázlik Gabo a upírska zombia

1. kapitola
Grázlik Gabo spisovateľom:
Grázlik Gabo s rodinou sedeli pri večeri a Gabov brat vzorný Vilko chcel povedať svoju báseň, ale Gabo ju počuť nechcel. No mama Vilkovi dovolila a Vilko povedal nezaujímavú báseň o vílach. Na druhý deň mal Gabo písať v škole báseň. A čo spravil, sa dozviete v knižke.

2. kapitola
Kuchárska šou Grázlika Gaba:
Gabo a jeho spolužiaci si nosili do školy sladkosti a učiteľov to hnevalo. Do školy pozvali šéfkuchára s prezývkou Zdravíčko. Gabo myslel, že keď budú jesť zdravo, tak budú mať hranolky, hamburgery a iné veci. Ale Zdravíčko varil naozaj zdravo. Gaba to hnevalo, lebo im zobral všetky sladkosti. Čo spravil Gabo so Zdravíčkom, sa dozviete v knižke.

3. kapitola
Grázlik Gabo a trafený profesor:
Jedného dňa si chcel Gabo dať sladkosť zo svojej skrýše, ale nič tam nebolo. Do jeho izby prišiel vzorný Vilko a chcel sa s Gabom hrať, ale Gabo nechcel .Vilko to nažaloval mame a tá vynadala Gabovi. Gabo potom vymyslel hru na robota a trafeného profesora. Vilkovi sa to páčilo. Načo to bolo Gabovi, sa dočítate v knižke .

4. kapitola
Grázlik Gabo a upírska zombia:
Gabo, rodina a spolužiaci jedného dňa išli prespať do múzea. Gabovi sa tam ísť nechcelo, lebo tam nemohol mať komiksy, ktoré si aj tak zobral. Keď už tam boli, tak ho otravovala šušľavá Šarlot, ktorá mu hovorila: „Chcem ťa poboškať“. Gabo sa jej zbavil a začal si čítať komiksy, ktoré mu zobrala pani učiteľka. Čo sa stihol dočítať a ako to skončilo, sa dozviete v knižke.

Filip Plačko, 7. roč

backNaspäť