Piatok, 16 Február 2018 07:01

Thomas Brezina:
Štyria kamaráti v akcii - Pomsta červenej múmie

Thomas Brezina: Štyria kamaráti v akcii - Pomsta červenej múmie
Axelova mama je archeologička. So svojím tímom skúmajú pyramídy v Egypte. Axel a jeho kamaráti Dominik, Lilo a Poppy išli za ňou do Egypta.Taxikár ich doviezol k pyramíde, vraj ich v nej čaká Axelova mama.Tak kamaráti išli do pyramídy úzkou chodbou a taxikár zatiaľ odviezol ich batožinu do tábora. Na konci chodby kamaráti našli väčšiu miestnosť plnú múmií a uprostred bola hrobka. Zrazu sa zboku na kamarátov pomaly rozbehla múmia. Lilo od ľaku odpadla, ale ostatní ju rýchlo vyniesli von z pyramídy. Zrazu sa pred  nimi objavil Egypťan menom Mehmed. Sľúbil, že im pomôže. Zobral Lilo, čo bola ešte v bezvedomí, a išli k lodi. Povedal im, že ich odvezie do tábora, ale keď chcel nastúpiť na loď, stála na nej múmia a pomaly sa k nim blížila. Či sa dostanú do tábora a vylúštia záhadu červenej múmie sa dozviete v tejto knižke.

Oliver Šaranský,7.trieda

backNaspäť