Piatok, 16 Február 2018 06:56

Senta Andok:
Pod maskou

Senta Andok: Pod maskou

Peter Hájek je bezdomovec z Pardubíc. Na ulici sa ocitol po smrti svojho kamaráta Martina Mayera, od ktorej už ubehli štyri roky. V Prahe po nociach prespáva v parku, ale aj na vlakových staniciach. Každý deň bojuje o život a žije vďaka peniazom, ktoré si vyžobre. Stará sa aj o starca, nesúceho vinu za smrť svojho žiaka. Na Petra sa usmeje šťastie a jeho život sa obráti k lepšiemu. Získa prácu a spoznáva nových ľudí. Ale koľko mu bude šťastie priať? Čo všetko bude Peter ochotný urobiť pre svoju budúcnosť? A ako sa týkajú Petra udalosti spojené s klaunom v maske? A čo od neho chce ten čudák, falšovateľ dokladov? Ak ťa zaujal príbeh o neľahkom živote Petra, ktorý je plný záhad, neváhaj a prečítaj si túto knihu.

Simona Kubrická, 9. roč.