Piatok, 16 Február 2018 06:35

Guy Bass:
Bendži Bengál Bom a Vidlicovoruký pazúr

Guy Bass: Bendži Bengál Bom a Vidlicovoruký pazúr

Bendži je chlapec, ktorý sa bojí všetkého okrem svojich najlepších kamarátov, ktorými sú: kostlivec Edgar, duch Artur a príšera Herbert, ktorá chcela zjesť všetko, čo videla. Mohli vyjsť len v noci. Bendži sa ale nechcel báť, a preto zostrojil prevratný vynález všetkonič, ktorý ho mal zbaviť všetkého strachu. Chýbala mu len jedna časť, ktorou bol starý telefón. Bendži vedel, že jeden je na povale, ale aj s kamarátmi sa tam báli ísť, lebo si mysleli, že tam býva Vidlicovoruký Pazúr. Ale potom tam išli spolu a našli tam jeho starý vynález  menom V-I-K-T-O-R. Nastrašili sa, že to je pazúr. Potom zišli dole a Bendži dokončil svoj vynález. Ale potom sa spolu rozhodli, že je to nebezpečné, lebo to zničí všetko na svete, a tak to neaktivovali. Bendži sa rozlúčil so svojimi kamarátmi, lebo bolo ráno a išiel do školy. Ale keď sa vrátil zo školy, všetkonič tam nebol. Čo sa stalo potom, sa dozviete v knižke Bendži Bengál Bom.

Filip Plačko, 7. roč

backNaspäť