Piatok, 08 December 2017 06:54

Jennifer Nivenová:
Vesmír na pleciach

Jennifer Nivenová: Vesmír na pleciach

Kniha je o dievčati menom Libby Stroutová a chlapcovi menom Jack Masselin. Libby, keď mala 13 rokov, bola vyhlásená za najtučnejšiu tínedžerku Ameriky, ktorú keď chceli dostať von z domu, museli v jej izbe vybúrať stenu.
Jack je šarmatný, humorný chlapec, ale trpí chorobou prosopagnóziou, čo znamená, že nedokáže rozoznávať tváre ľudí ani svojich najbližších. Napríklad ak sa s niekým rozpráva a ten sa otočí preč a potom späť, nepozná ho.
Libby po troch rokoch schudla, a tak nastupuje na strednú školu. Nikto ju tam nepozná, až sa to prevalí, že v minulosti bola vyhlásená za najtučnejšiu tínedžerku Ameriky. Stretne tam starú kamarátku Bailey, s ktorou si bude skvele rozumieť. Jedného dňa ju Jack objíme v jedálni, lebo on a jeho kamaráti hrajú hru ródeo, úlohou ktorej je objímať dievčatá, ktoré nepoznajú. Libby mu za to vrazí facku, a tak obidvaja za to začnú chodiť na hodiny školského psychológa pána Levina. Na hodinách sa začnú spoznávať a Jack si uvedomí, že Libby sa mu páči. Povie jej o svojej chorobe a ona mu navrhne, nech ide spolu s ňou na vyšetrenie, či vážne trpí chorobou prosopagnózia. Na vyšetrenich sa to potvrdí a cestou z nemocnice ju Jack pozve na rande a Libby sa moc poteší. Začnú spolu chodiť, ale jedného dňa jej Jack zavolá a povie, že on nie je pre ňu dobrý, kvôli jeho chorobe. Rozídu sa, ale Jack si uvedomí, že Libby ľúbi a nedokáže na ňu prestať myslieť. Bailey zavolá Libby na párty, na korej nemá byť Jack. Libby súhlasí a pôjde na ňu. Na párty príde aj Jack, ktorý sa bude bozkávať so svojou bývalou priateľkou Caroline a Libby ich uvidí.
Čo spraví Libby? Utečie alebo zostane pozerať sa na nich? Vráti sa Jack ku peknej a namyslenej Caroline alebo zostane s Libby, ktorú ľúbi a obdivuje jej odvahu a veľké srdce? Prečítaj si túto úžasnú knihu s napínavým dejom!

Simona Predná, 9. roč.

backNaspäť