Štvrtok, 07 December 2017 16:32

John Boyne:
Chlapec v pásikavom pyžame

John Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame

Chlapec v pásikavom pyžame. Kto to vlastne je? Ak sa začítaš do tejto knihy, chlapec, ktorý sa volá Bruno, ťa s ním zoznámi. A kto je Bruno? Bruno je deväťročný chlapec, syn nemeckého dôstojníka. Žije spolu so sestrou Gretel a rodičmi vo vile v Berlíne. Jedného dňa zistí, že sa musia sťahovať, pretože führer  poveril  jeho otca dôležitou prácou za hranicami Nemecka. Prichádza do nového domu, ktorý sa mu vôbec nepáči. Jeho nový domov sa volá Ašic. Je tam plno nemeckých vojakov, ktorým velí jeho otec. Keď sa Bruno pozrie z okna, vidí len dlhokánsky plot s ostnatým drôtom a veľa ľudí v pásikavých pyžamách. Sú tam dospelí a dokonca aj deti. A keďže nemá kamarátov vo svojom veku, rozhodne sa ísť ,,na výpravu." Zistí Bruno, čo sú to za ľudia a čo sa  skrýva za plotom? Ak ťa zaujíma príbeh Bruna z obdobia vojny o veľkom kamarátstve a o veľkých objavoch, neváhaj a prečítaj si túto knihu.

Simona Kubrická, 9. roč

backNaspäť