Štvrtok, 07 December 2017 16:27

J.K.Rowlingová:
Harry Potter a kameň mudrcov

J.K.Rowlingová: Harry Potter a kameň mudrcov

Kniha je o jedenásťročnom chlapcovi menom Harry Potter. Harry je sirota, ktorá býva u svojich príšerných príbuzných, pretože jeho rodičov zabil jeden z najhorších a najkrutejších čarodejníkov na svete. Raz sa Harry dozvie, že je čarodejník a príjmu ho na Rokfortskú školu čarodejnícku, kde sa učí o čiernej mágii, elixíroch, transfigurácii a najobľúbenejšej čarodeníckej hre – metlobale.
Raz, keď Harry s Hagridom boli v Gringottbanke, Hagrid niečo z trezoru ukradol, ale Harry nevedel čo. Neskôr do banky vnikli aj lupiči, ale keďže ich Hagrid predbehol, už nemali čo ukradnúť.
Zistí Harry, čo bolo predmetom krádeže a za akým účelom sa vlastne kradlo? Prečo majú na Rokforte zakázané chodiť práve na tretie poschodie vpravo a aké tajomstvo sa za ním skrýva ?

Helena Nošková, 9. roč

backNaspäť