Štvrtok, 07 December 2017 16:21

Francesca Simon:
Grázlik Gabo a všivavá invázia

Francesca Simon: Grázlik Gabo a všivavá invázia

Táto kniha je o chlapcovi Gabovi a o jeho rodine.Jedného dňa si pri spoločnom rodinnom obede Gabova mama všimla, že Gabo sa stále škrabal v hlave. Skríkla: „Gabo! Okamžite poď k umývadlu, určite máš vši.“  Začala mu kontrolovať vlasy hustým hrebeňom. Povedala, že jeho vlasy sú všami doslova prelezené. Gabo neveril, tak povedal mame, nech to dokáže a nech ich spočíta. Mama začala počítať: „Prvá, druhá …. osemdesiata.“  Potom prišiel k umývadlu jeho mladší brat Vilko, ktorý mal čisté vlasy. Na druhý deň v škole pani učiteľka rozdala žiakom oznamy, v ktorých bolo písané o tom, že v škole sú vši. Gabo oznam urýchlene roztrhal a keď išiel domov, tváril sa akoby nič. Na tretí deň prišli do školy rozzúrení rodičia detí, pretože ich deti nemali žiadne vši .

Ako to skončilo?  Čo spravil Gabo, aby sa neprišlo na to, že má vši ? To sa môžete dočítať v knihe Grázlik Gabo a všivavá invázia .

Adam Lacko, 7.ročník

backNaspäť