logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes843
mod_vvisit_counterVčera17645
mod_vvisit_counterTento týždeň36216
mod_vvisit_counterTento mesiac100000
mod_vvisit_counterVšetky3505672
Napísal užívateľ Administrator   
Piatok, 14 Jún 2024 18:59

Prváci a druháci na výlete

Dňa 4.6. 2024 si naši prváci a druháci nabalili batôžky a spoločne s predškolákmi sa vydali objavovať krásy Slovenska. Hoci nás vítalo daždivé ráno, smelo sme nastúpili do autobusu a tešili sa na nové zážitky. Cesta autobusom ubehla ako voda a onedlho už sme stáli na parkovisku pri jaskyni Driny. Lesnou cestičkou sme vyšliapali hore ku vchodu do jaskyne, kde nás už čakala pani sprievodkyňa. Na prehliadke nám vysvetlila, ako jaskyňa vznikla, kto a kedy ju objavil a ako hlboko pod zemou sa nachádza. Prehliadka jaskyne bola skvelá a vyskúšala aj našu fantáziu. Okrem kniežaťa Svätopluka sme videli trpaslíkov, hlavu dinosaura, šľahačkovú tortu a úplne v závere sa nám podarilo zazrieť aj ozajstného netopiera.

Prváci a druháci na výlete Prváci a druháci na výlete
Prváci a druháci na výlete Prváci a druháci na výlete
Prváci a druháci na výlete Prváci a druháci na výlete

Naša cesta potom pokračovala na hrad Červený Kameň. Tam sa nás ujala milá pani sprievodkyňa, ktorá nešetrila otázkami a preverila naše vedomosti. Spoločne sme odhalili kúsok našich dejín– videli sme starodávne zlaté sane, koč, rytierske brnenie, historické zbrane a mnohé ďalšie starobylé predmety. Veľmi zaujímavé boli obrazy, ktoré, nech sme sa pohli kamkoľvek, na nás neustále hľadeli. Dozvedeli sme sa, ako sa kedysi na hradoch kúrilo, kde sa varilo a ako vyzeral trón pre kráľa. Samozrejme, nesmelo chýbať ani hradné strašidlo.

Po prehliadke sme dojedli posledné zásoby v krásnom hradnom parku, kúpili si niečo malé na pamiatku a príjemne unavení sme cestovali späť domov.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!