mod_vvisit_counterVčera1994

Inkluzívne vzdelávanie v ZŠ s MŠ Krajné

Názov operačného programu
Ľudské zdroje

Kód výzvy a ITMS kód projektu
312011I109

Názov prioritnej osi, opatrenia a rámcovej aktivity
1. Vzdelávanie

Miesto realizácie projektu (mesto/okres/samosprávny kraj)
Krajné, Myjava, Trenčiansky kraj

Časový rámec realizácie projektu (dátum začatia a dátum ukončenia realizácie projektu: ddmmrrrr – ddmmrrrr)
02-2018 – 01-2021

Rozpočet projektu ( celkové náklady na projekt a výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku)
82 980€ , 78 831€

Kontaktné údaje prijímateľa (názov a sídlo prijímateľa, meno kontaktnej osoby pre projekt, telefón, fax, e-mail, webová stránka)

Ciele projektu (uveďte kľúčové slová)
1.1.1  Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Cieľové skupiny (uveďte kľúčové slová)
Žiaci so ŠVVP

Stručný opis projektu: (max. 50 riadkov)

Hlavným cieľom projektu je, zlepšenie študijných výsledkov žiakov ohrozených školským neúspechom z dôvodu problémov v učení, správaní, alebo zdravotných problémov.

S ohľadom na cieľ projektu boli zvolené aj hlavné aktivity:
1, vytvorenie 1 pracovného miesta na pozíciu asistenta učiteľa
2, vytvorenie 1 pracovného miesta na pozíciu špeciálny pedagóg

Predkladaný projekt priamo nadväzuje na špecifický cieľ OP: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Aktivity budú zahŕňať osobitnú pozornosť pre tých žiakov školy, ktorí čelia ohrozeniu marginalizácie, exklúzie a dosahovania podpriemeru vo vzdelávaní.

Hlavnou aktivitou projektu je zameranie  sa na činnosť asistentov učiteľa. Neoddeliteľnou súčasťou výchovnovzdelávacieho procesu je asistent učiteľa, ktorý je pridelený k žiakom so ŠVVP . Aktivity asistenta sú zamerané na bezprostrednú pomoc a spoluprácu s učiteľom v triede, uľahčovanie adaptácie dieťaťa  a pomoc pri prekonávaní bariér.

Druhá hlavná aktivita bude zameraná na činnosť špeciálneho pedagóga. Špeciálny pedagóg sa priamo podieľa na výchove a vzdelávaní žiaka so zdravotným znevýhodnením na bežnej škole. Podieľa sa na vypracovávaní individuálneho vzdelávacieho programu. V procese vyučovania poskytuje žiakovi individuálne špeciálno-pedagogické, terapeutické a rehabilitačné služby.

Poskytuje konzultácie, rady a informácie ostatným odborným pracovníkom školy i rodičom žiaka. Podľa potreby spolupracuje s ostatnými poradenskými inštitúciami, predovšetkým s centrom špeciálno-pedagogického poradenstva, centrom pedagogicko – psychologického poradenstva, prípadne aj s lekármi.

Cieľom a výstupom hlavných aktivít bude zlepšenie študinných výsledkov známkovaním a zlepšenie diagnostikovania, rediagnostikovania a poradenstva detí s cieľom zlepšenia a vytvorenia vhodných podmienok pre štúdium.

Plánované publikácie zamerané na šírenie výsledkov projektu, webové stránky alebo iné plánované aktivity
Umiestnenie informačného plagátu pri hlavnom vchode do školy na viditeľnom mieste
Zabezpečiť informovanosť všetkých účastníkov aktivít projektu o tom, že projekt je spolufinancovaný z EU zdrojov.

Publikácie budú zverejnené na web stránke školy

Aktualizované: Utorok, 27 Marec 2018 19:30