Streda, 10 December 2014 18:29

Mikuláš prišiel do našej školy.

6.decembra / v sobotu/ sa v priestoroch ZŠ s MŠ Krajné konal Mikulášsky deň. Hneď pri vstupe deti a ich rodičov či starých rodičov vítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Každé dieťa dostalo sladkosť a malo možnosť napísať list Ježiškovi. Tento deti odovzdali Mikulášovi do jeho vaku. On už sa postaral, aby listy boli odoslané.

Miluláš v škole  Miluláš v škole

Mikulášsky deň bol spojený s tvorivými dielňami. V keramickej dielni pani učiteľky pripravili zaujímavé tvorenie z bielej hliny. Deti si vyrábali ozdoby na stromček. Vaľkali hlinu, vykrajovali a zdobili. Vedľa v kuchynke, odkiaľ sa šírila medovníkov po celej škole, čakali na deti podobné aktivity, avšak výsledný výrobok mohli aj ochutnať. Okrem medovníkov deti vyrábali aj papierové medovníčky, ktoré maľovali a zdobili.
Košikársky krúžok pripravil zaujímavé činnosti – pletenie košíkov a zvončekov. Táto aktivita mala u návštevníkov asi najväčší úspech.
Stromčeky, hviezdičky, čižmičky  z krepových guličiek boli ďalšou možnosťou, ako si vyrobiť ozdoby na stromček. Trampolína, ktorá bola pripravená v jednej z tried, urobila deťom, hlavne tým menším, tiež veľkú radosť. Výrobou podložiek z čajových sáčkov si deti mohli urobiť pekné darčeky pre mamičky alebo babičky.

Miluláš v škole  Miluláš v škole

Poslednou aktivitou bolo maľovanie magnetiek , pripravených zo sadry, výzdoba fľiaš servítkovou technikou a špagátom. Asi najviac radosti mali deti zo srdiečok z drátu a ruličiek papiera. Deti tvorili, rodičia a starí rodičia pomáhali.

V rámci mikulášskeho dňa sa konal Mikulášsky turnaj vo futbale. Zúčastnilo sa ho 8 mužstiev. Pohár pre víťaza si odnieslo mužstvo : "Šedý balet".Pre hladných a unavených bolo pripravené občerstvenie: čaj, guláš a hotdog.

Pozitívne ohlasy na túto akciu od návštevníko zo Senice, Vrboviec a Myjavy nás veľmi potešili. Prežili sme pekný aktívny deň. Deti boli snaživé, spokojne odchádzali s ručičkami plnými  svojich výtvorov. Mrzí nás skutočnosť, že deti našej školy sa zúčastnili v tak malom počte. Veď hlavne pre nich sa táto akcia konala.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali.

Viacej z atmosféry Mikulášskeho dňa nájdete v sekcii Galéria školských podujatí.

Anna Maronová