mod_vvisit_counterVčera1994
mod_vvisit_counterTento mesiac20999
Pondelok, 24 Apríl 2023 16:30

Spoznajme zvieratká, spoznajme veľkonočné zvyky – 1. a 2.ročník

Ako vyzerá chameleón a ako činčila? Ako vyzerá zvlečená hadia koža? Čím sa kŕmia morčatá? Akú hebkú srsť má králik? To všetko a ešte oveľa viac sa dozvedeli žiaci prvého a druhého ročníka 27. marca 2023 v CVČ Myjava. Veľmi sa im tam páčilo!

Potom sme išli na Gazdovský dvor v Turej Lúke. Kde sme sa dozvedeli rôzne informácie o Veľkej noci. Aké poznáme veľkonočné zvyky? Žiaci si skúsili farbiť vajíčka pomocou byliniek, gázy a cibuľovej vody (nasledujúci deň si na nich prváci pochutnali počas desiaty). Potom si skúsili zdobiť vyfúknuté vajíčka voskom. Naučili sa pesničku a vyzdobili letečko. Obliekli Morenu, zaspievali jej a vyniesli ju von. Potom sa učili pliesť korbáč a na záver vyšibali pani učiteľku. Pochutnali si na teplom čajíku a chlebíku s lekvárom.

Veľmi sa nám exkurzia páčila!

p. uč. Černá