logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes288
mod_vvisit_counterVčera923
mod_vvisit_counterTento týždeň288
mod_vvisit_counterTento mesiac33457
mod_vvisit_counterVšetky2607595
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 16 November 2022 09:58

English Theatre Performance - A Thousand and One Stories

In October 2022, the theatre from Martin visited our school with a performance of A Thousand and One Stories. Pupils from the 3rd to the 9th class went to see the performance. The performance was entertaining and the children enjoyed the show. The scenery was very nice and interesting. The actors used two languages, the Slovak and the English as well. This fact was very helpful for the children who study English.
The story was inspired by the fairy tale One Thousand and One Nights. One day three foreigners were accused of the murder of the royal jester. Luckily the king loved listening to stories so that these men had a chance to save their lives. They tried to tell some stories which were more interesting than the stories told by the royal jester.
The story was about a royal jester who was killed by a Muslim tailor one day. The tailor was taken to the king and ordered to cut the tailor´s head. At that moment two men – a Jew sailor and a Christian doctor - appeared and started to argue who killed the jester. The king wanted to cut their heads off, but said if any of them will tell him a better story than the jester did, he´ll let them live. The Jew was telling a story about a man with a servant. The king considered that the story wasn´t so interesting as the stories of the royal jester. The Christian told his story about a man with a flying carpet. The king said the same to the Christian as to the Jew. The Muslim was the last one to tell a story. He was telling a story about a poor man who worked really hard every day. The king didn´t like the story. He ordered again to cut their heads off. Right after they found out none of them had killed the jester, he was already dead. He chocked up on his food. The king let the three men live.
The impression and feelings that the children and adults have after the theatre performance is different from movies at the cinema so that we are looking forward to another such interesting performance in our school.

Divadlo v anglickom jazykuDivadlo v anglickom jazykuDivadlo v anglickom jazykuDivadlo v anglickom jazyku

Anglické divadlo - Tisíc a jeden príbeh

V októbri 2022 zavítalo do našej školy divadlo z Martina s predstavením Tisíc a jeden príbeh. Na predstavenie sa išli pozrieť žiaci od 3. po 9. ročník. Vystúpenie bolo zábavné a deti si ho užili. Kulisy boli veľmi pekné a zaujímavé. Herci používali dva jazyky, slovenský a anglický. Táto skutočnosť veľmi pomohla deťom, ktoré študujú angličtinu.
Príbeh bol inšpirovaný rozprávkou Tisíc a jedna noc. Jedného dňa boli z vraždy kráľovského šaša obvinení traja cudzinci. Našťastie kráľ rád počúval príbehy, takže títo muži mali šancu zachrániť si život. Snažili sa vyrozprávať nejaké príbehy, ktoré boli zaujímavejšie ako príbehy kráľovského šaša.
Príbeh bol o kráľovskom šaškovi, ktorého jedného dňa zabil moslimský krajčír. Krajčíra odviedli ku kráľovi a prikázali mu sťať hlavu. Vtom sa objavili dvaja muži – židovský námorník a kresťanský lekár – a začali sa hádať, kto zabil šaša. Kráľ im chcel odrezať hlavy, ale povedal, že ak mu niekto z nich povie lepší príbeh ako ten šašo, nechá ich žiť. Žid rozprával príbeh o mužovi so sluhom. Kráľ usúdil, že príbeh nie je taký zaujímavý ako príbehy kráľovského šaša. Kresťan rozprával svoj príbeh o mužovi s lietajúcim kobercom. Kráľ povedal kresťanovi to isté ako Židovi. Moslim bol posledný, kto rozprával príbeh. Rozprával príbeh o chudobnom mužovi, ktorý každý deň naozaj tvrdo pracoval. Kráľovi sa tento príbeh nepáčil. Znovu prikázal, aby im odsekli hlavy. Hneď potom, ako zistili, že nikto z nich šaša nezabil, bol už mŕtvy. Zadusil sa jedlom. Kráľ nechal všetkých troch mužov žiť.
Dojem a pocity, ktoré majú deti i dospelí po divadelnom predstavení, sú iné ako filmy v kine, takže sa tešíme na ďalšie takéto zaujímavé predstavenie v našej škole.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!