Streda, 04 November 2015 20:04

Beseda so spisovateľkou Ing. Elenou Šefčovičovou

Krásna kniha Papillónia, ktorú napísala Ing. Elena Šefčovičová  nás zaujala nielen svojimi ilustráciami, ale i zaujímavým obsahom. Netradičná, iná. Nič nemôže deti zaujať viac ako táto pôvodná slovenská rozprávková kniha, plná zázrakov a magických indícií, s ktorou sa deti vydajú na neobyčajné dobrodružstvo a pomáhajú vílam zachrániť rozprávkovú ríšu snov. Takto sa začínala beseda so spisovateľkou, ktorá prišla medzi nás ako víla. Pani spisovateľka prečítala úryvok zo svojej knihy a spolu s deťmi odhalili dôležité indície na záchranu krajiny snov.

Beseda so spisovateľkou

Kniha je nevšedná aj tým, že deti sa cez rozprávky  dozvedajú o historických pamiatkach mesta Skalica. Dlhé rozprávanie  o knihe sa skončilo a na záver zaznela hudba zo spisovateľkinho CD s názvom : „Ži svoj sen“...
Deti sa roztancovali a zabávali  s vílou. Myslím, že to bol jeden z najväčších zážitkov pre naše lienky. Tanec a rytmické piesne ukončili milé posedenie, rozlúčili sme sa s vílou Ellou a opäť sme sa vrátili do skutočného sveta a zasadli do školských lavíc. Spolu s našou triedou besedu absolvovali prváci, druháci a štvrtáci.
Odporúčanie pre usilovné lienky:
Knihu si môžete prečítať aj v našej školskej knižnici.

PaedDr.Ľubica Karlíková