logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes792
mod_vvisit_counterVčera2989
mod_vvisit_counterTento týždeň3781
mod_vvisit_counterTento mesiac24438
mod_vvisit_counterVšetky2191892
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 27 September 2022 15:17

Spomienky na jún 2022

Exkurzia - návšteva požiarnej zbrojnice na Myjave

Posledný pondelok školského roka sa deti 1. a 2. ročníka zúčastnili exkurzie v požiarnej zbrojnici na Myjave. Deti boli plné očakávania a ujovia z požiarnej zbrojnice ich očakávania aj naplnili. Dozvedeli sa mnoho zaujímavých vecí a príbehov z práce hasičov, vyskúšali si ich oblečenie, prilbu aj topánky, sedeli v naozajstnom hasičskom aute, striekali vodu z hadice a nechýbal ani zvuk sirény.Exkurzia u hasičov v Myjave

Deťom sa veľmi páčilo a tešia sa na ďalšiu návštevu!

Exkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na MyjaveExkurzia u hasičov na Myjave

EXKURZIA V HASIČSKEJ STANICI

Dňa 28. 6. 2022 deti 3. a 4. ročníka navštívili Hasičskú stanicu v Myjave. Po príchode sme sa presunuli do garáže, kde nás privítal veliteľ hasičského zboru aj s kolegami. Porozprával deťom o práci hasičov, ukázal im rôzne oblečenia a pomôcky, ktoré potrebujú hasiči pri svojej práci. Deti so záujmom počúvali a pána veliteľa sa pýtali rôzne otázky.

Veľmi ich zaujali hlásenia, dokonca v priamom prenose si jedno hlásenie vypočuli.A na čo všetci najviac čakali a na čo sa tešili? Na veľké hasičská autá, do ktorých si mohli nastúpiť. Pán veliteľ upozornil aj na to, aby si všimli, ako musí byť v hasičskom aute všetko na svojom mieste. Na záver spustil sirény a majáky, čo sa deťom veľmi páčilo. Po prehliadke garáže sme sa presunuli von na dvor, kde si naši tretiaci a štvrtáci vyskúšali prácu s hasičskými striekačkami a osvojili si základy poskytnutia prvej pomoci, ktorá je dôležitá pri záchrane ľudských životov.

Plní dojmov a zážitkov sme sa pred hasičskou stanicou rozlúčili s hasičmi a poďakovali sa za príjemné strávené dopoludnie.

Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov
Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov
Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov
Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov Exkurzia 3. a 4. ročníka u hasičov

PaedDr. Ľubica Karlíková

Atletické hry – Myjava

Dňa 21.6.2022 sa v Myjave, ZŠ Viestova uskutočnili atletické hry žiakov 1. stupňa v rámci celého myjavského okresu. Okrem dvoch myjavských základných škôl sa na hrách zúčastnili aj deti z Brezovej, Rudníka, Starej Myjavy, Brestovca, Turej Lúky a samozrejme nechýbali ani deti z Krajného.

Atletické hry

Súťažilo sa v týchto disciplínach:
beh na 50 metrov, beh na 200 metrov, hod do diaľky kriketovou loptičkou a skok do diaľky z miesta – deti 1. a 2. ročníka,
beh na 50 metrov, beh na 400 metrov, hod do diaľky kriketovou loptičkou a skok do diaľky s rozbehom – deti 3. a 4. ročníka.

Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave
Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave
Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave
Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave Atletické hry na Myjave

Veľmi pekne sa naším športovcom darilo:
1. miesto v hode do diaľky získal Samko Rešetka z 1. ročníka.
2. miesto v skoku do diaľky získal Peťko Mihálik z 2. ročníka.
2. miesto v behu na 50 metrov získal Alexík Oška z 2. ročníka.
2. miesto v behu na 200 metrov získal opäť Alexík Oška.
3. miesto v hode do diaľky získal Martinko Ambruš zo 4. ročníka.
3. miesto v hode do diaľky získala Natálka Vráblová zo 4. ročníka.

Srdečne gratulujeme!

Mgr. Dana Pagáčová


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2022 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!