Štvrtok, 23 November 2017 12:20

Pomáhame ľuďom s cystickou fibrózou

21.novembra 2017 sa na našej škole uskutočnil  Deň slaných veterníkov, aby sme symbolicky podporili ľudí s týmto ochorením. Cystická fibróza je najčastejšie život ohrozujúce genetické ochorenie v Európe.  K základným príznakom CF patrí nízka hmotnosť, cukrovka, veľmi slaný pot /slanosť/, ťažké dýchanie spôsobené usádzaním hlienu v pľúcach /vzduch-vrtuľka/.
Papierové vrtuľky vytvorili šikovné rúčky škôlkarov a školákov 1.stupňa. Slané veterníčky vyčarovali naše tety kuchárky.

Pomáhame ľuďom s cystickou fibrózou Pomáhame ľuďom s cystickou fibrózou Pomáhame ľuďom s cystickou fibrózou

Oľga  Zemanová,vychovávateľka ŠKD

Aktualizované: Štvrtok, 23 November 2017 12:42