Utorok, 28 Jún 2016 21:28

Stretnutie po 65-tich rokoch od skončenia ZŠ

.....Zbohom škola, lúčime sa zbohom krásny školský čas, vábi nás už háj, lúčina či ozaj nesklame nás? Čas učenia sa nám skončil nový život nám plynie, ale krásna rozpomienka na školu nám nezhynie....

Tak takouto piesňou si v piatok 24.6.2016 pripomenuli svoje dni strávené v škole dámy a páni, ktorí sa stretli po dlhých 65-tich rokoch od ukončenia deviatej triedy.
Neprišlo ich veľa, aj z tých, čo sa sľúbili, nakoniec všetci neprišli. Ale tí, ktorí sa dostavili, boli pozoruhodní. Nikto by nepovedal, že tie upravené krásne dámy môžu mať na krku 8 krížikov. Hoci sa im na tvárach objavili vrásky, ktoré opisovali, čím všetkým si za svoj život prešli, boli stále krásne, boli veselé a príjemné. Páni, ktorým zdravotný stav už neumožňoval, aby dámy vyzvali do tanca, bavili spoločnosť aspoň vtipnými historkami. Pani Obuchová – Lukáčová krásnym príhovorom všetkých srdečne privítala. Pani Fidrichová, ktorá stretnutie organizovala, prečítala list od bývalej pani učiteľky. Posedeli si v triede a potom sa presunuli do jedálne, kde im naše pani kuchárky pripravili chutný obed.  Pospomínali a pripomenuli si, ako im bolo v škole dobre.

Rozchádzali sa nie ako dôchodcovia, ale ako deviataci, veselí , urečnení , spokojní.
Ja som si vždy myslela, že energiu mi dodávajú malí škôlkari, ale po tomto stretnutí som zistila, že energiu a chuť do života môžu vlievať aj 80-roční ľudia, avšak musia jej mať na rozdávanie. To títo naozaj mali. Chcela by som im všetkým touto cestou popriať veľa zdravia a ešte veľa radosti do ďalších rokov. Už teraz sa teším, až prídu na ďalšiu stretávku.

Anna Maronová