logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1886
mod_vvisit_counterVčera17645
mod_vvisit_counterTento týždeň37259
mod_vvisit_counterTento mesiac100001
mod_vvisit_counterVšetky3506714
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 27 Marec 2024 16:31

Veľkonočné tradície

Jarné sviatky sa k nám nezadržateľne blížia. Atmosféru starodávnych zvykov a tradícií si priblížili prváci a druháci . Dňa 19. marca 2024 navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke. Dozvedeli sa o zvykoch , ktoré predchádzali jari. Zdobili vajíčka voskom, šikovní chlapci plietli korbáče, dievčatá zdobili letečko a obliekali Morenu. Naučili sa piesne, ktoré súviseli s jarnými zvykmi.

Letečko, letečko, de si tolko bolo, na studence na vodence, ruki nohi milo.
Butte vi babički veselé, už vám to letečko neseme.
Dajte nám vajíčko, lebo dve, šak vám to máličko ubudne. (pieseň je v nárečí)

Morena, Morena, des klúče podela?
V Senici na rínku, tam visí na klínku. (pieseň je v nárečí)

 

Veľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradícieVeľkonočné tradície

Príjemné chvíle zanechali úsmevy na tvárach detí.


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2024 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!