logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes518
mod_vvisit_counterVčera776
mod_vvisit_counterTento týždeň518
mod_vvisit_counterTento mesiac6962
mod_vvisit_counterVšetky1637772

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie
Napísal užívateľ Administrator   
Utorok, 07 Máj 2019 18:26

Exkurzia v Štefánikovom dome a na Bradle

Dňa 17.apríla 2019 sa žiaci našej školy vybrali navštíviť rodný dom Milana Rastislava Štefánika na Košariskách. Napriek tomu, že niektorí z nás už v tomto múzeu – rodnom dome boli, opäť sme sa dozvedeli niečo nové. Videli sme nielen Štefánikove osobné veci, ale aj mnohé artefakty prinesené z Polynézie alebo Ázie.

Exkurzia v Štefanikovom dome Exkurzia v Štefanikovom dome
Exkurzia v Štefanikovom dome Exkurzia v Štefanikovom dome

Z Košarísk sme sa presunuli na Brezovú. Tu sme navštívili múzeum Dušana Jurkoviča. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o jeho projektoch. Všetci sme ale čakali na chvíľu ,keď sa pred nami otvorí model mohyly na Bradle. Pán Valihora nám poukazoval ako vyzerá mohyla vo vnútri, kde je pochovaný M.R.Štefánik. Našou úlohou bolo pozorne sledovať jeho slová, pretože sme vypracovávali aj pracovný list .
Naša exkurzia končila na Bradle. Kyticou kvetov sme si uctili pamiatku človeka, vďaka ktorému sme získali vlasť.

D.Vydarený


 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2019 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.