logo.png
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes15
mod_vvisit_counterVčera436
mod_vvisit_counterTento týždeň15
mod_vvisit_counterTento mesiac3692
mod_vvisit_counterVšetky1504752

ŠKOLSKÝ ŠPECIÁLNY PEDAGÓG

Základné informácie

POZNÁVAME SLOVENSKO

Informácie o projekte
Kysuce
Orava
Liptov
Napísal užívateľ Administrator   
Streda, 28 Jún 2017 16:34

Exkurzia v Boni Fructi

V rámci programu Školské ovocie sme sa mali možnosť zúčastniť na exkurzii v podniku Boni Fructi v Dunajskej Lužnej. Podnik je známy pestovaním a distribúciou jabĺk, jahôd, malín, čučoriedok, hrušiek, ríbezlí a ovocných štiav.

Exkurzia v Boni Fructi

Plantáže v Boni Fructi nás privítali plné sladkých jahôd.Po odbornom výklade o pestovaní a spracovaní jahôd sme sa mohli obľúbeného ovocia najesť podľa chuti.

Exkurzia v Boni Fructi

V ten deň bolo veľmi teplo, preto sme privítali zmenu a pozreli sme si skladové priestory podniku spolu s baliacimi linkami. Boni Fructi je moderný podnik vybavený najnovšími technológiami a kryokomorou na skladovanie ovocia. Nechýbala tu odborná prednáška o skladovaní a balení ovocia.
Dozvedeli sme sa napríklad, že ovocie sa dopravuje prúdom vody, aby sa neobilo a každý kus je snímaný kamerou, ktorá ho vyradí, ak nie je vhodné na ďalšiu distribúciu. V kryokomore vydržia jablká čerstvé 1 rok skladované pri 2 stupňoch Celzia s minimálnym obsahom kyslíka.
Toto a veľa iných vecí sme sa dozvedeli o ovocí a jeho skladovaní, balení a distribúcii.
Sme radi, že sme stretli ochotných a milých ľudí, ktorí pripravili žiakom z našej školy pekný deň.


 Ing.Borovská Adriana


Aktualizované: Streda, 28 Jún 2017 16:45
 


Škola je zapojená od roku 2001 do projektu Infovek
Stránky obce
Internetové stránky obce Krajné
Copyright © 2018 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný software šírený pod GNU/GPL licenciou.
Vytvorené pomocou Next Level Design a redakčného systému Joomla!

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookies, ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Akceptujem cookies z tohto webu.