Streda, 13 Február 2013 20:30

Na LVVK a ozdravovacom kurze  v Oščadnici

V dňoch 20.1.2013- 25.1.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili LVVK a ozdravného kurzu v penzióne Gájuz Oščadnica.
Hoci začiatok cesty poznačili problémy s autobusom, všetko ostatné už bolo v pohode.
Ubytovanie bolo v nadštandardne vybavených 3-5 posteľových izbách. Izby boli vybavené sprchou, WC, televízorom.  Stravovanie bolo zabezpečené priamo v reštaurácii, boli to chutné a dostatočné veľké porcie i s dupľou. Vlek sa nachádzal pár metrov od penziónu, takže nebol žiaden problém s prepravou.
Lyžiari boli rozdelení do 4 skupín.
1.skupina lyžovala pod vedením p. učiteľa Figuru, 2.skupinu viedla p. uč. Domiňáková, 3.družstvo  svahom preháňala p.uč. Sasáková a 4.skupinu – začiatočníkov, s veľkou trpezlivosťou zdvíhal zo svahu pán riaditeľ Medveď. Maskotom na svahu bol krásny bernardín Cézar, ktorý s láskou skákal po našich deťúrencoch, niektorým i „trhal“ zuby.

LVVK a ozdravný kurz v Oščadnici

Štyri dni na svahu priniesli veľké zmeny. Deti, ktoré nedokázali ani vstať, keď spadli , boli na konci už odvážne a tí, ktorí sa prišli zdokonaliť, na konci už excelovali.
Večer si deti krátili čas programom, ktorý si sami pripravili. Inšpiráciou bola televízna Partička a ďalšie scénky vytvárané formou otázok. Deti boli veľmi vynachádzavé a dokázali sa navzájom dobre pobaviť. Svojou troškou prispeli i pedagógovia. Okrem toho si všetci  mohli prezrieť svoje výkony na svahu zachytené kamerou. Načreli i do archívu z minuloročnej lyžovačky.
Ďalšou výhodou tohto ubytovacieho zariadenia bol bazén. Deti sa vybláznili v teplej vode a otužilci sa schladili vyváľaním sa v snehu.
Všetky deti boli veľmi milé, snaživé a poslušné. Boli by sme radi, keby im tieto vlastnosti vydržali počas celého školského roka.

Domov sme sa vracali všetci spokojní, veselí a lyžiarsky zdatnejší.

Je iba na rodičoch, aby ďalej v súkromí rozvíjali to, čo sa deti počas LVVK naučili, nakoľko je určite pre ne veľmi dôležitý pohyb na čerstvom vzduchu a voľný čas strávený v prítomnosti ich najbližších.

LVVK a ozdravný kurz v Oščadnici

Viacej fotografií z pobytu v Oščadnici je v galérii školských podujatí.